Твіллі «Берегиня»
"Дерево життя" Його ми маємо на наших «Берегинях», древо це з рушничка вишитого близько 100 років прабабусе
Василиною
В подробицях про цей диво-символ та могутній оберіг, котрий споконвічно використовували українці.
Символ, що відображає модель Всесвіту, поділ на потойбічний світ, земне життя та небесне царство.
Також дерево - це символ минулого, теперішнього та майбутнього. У ньому закладено ідею продовження роду, життя. Нижні листочки, які опускаються донизу - це родина, якої вже немає з нами, наш рід, корені та підтримка
Візуалізація цього символу зустрічається на трипільському посуді, килимах, у ранньому іконописі, в орнаментах української вишивки та писанок.
Народному мистецтву українців притаманні виплекані віковими світоглядними традиціями символізм і
метафорика.
Вічне Дерево Життя - модель Всесвіту й людини, де для кожної істоти, предмета чи явища є своє місце.
Дерево символізує безсмертя, нескінченність Життя, та його розмаїття. Воно стоїть понад часом, об'єднуючи минуле, сучасне і майбутне, та простором, будучи центром світу, включаючи усі плани Буття. За легендою, над Деревом життя кружляв Божий дух, від якого народилася богиня Лада, а потім виникли Небо та Земля.
Дерево Життя канонічно зображується таким, що постає із посудини-вазона або чаші Т , вказуючи тим на витоки свого коріння із певного лона-вмістища аналогічно всесвіту, який в українській міфології походить із глечика.
Дуже образно сказано в одній із священних книг Сходу:
«Дерево пізнання, корені якого йдуть глибоко у вічність і чиї волокна міцні, квіти якого - моральні дії і гілки якого - пам'ять та мислення, яке в якості плодів дає закони, неможливо зрубати, коли воно зростає»
Від останнього виразу таке чітке ототожнення України з розвитком та зростанням! Допоки ми ростимемо над собою, на своїх та чужих помилках, робитимемо висновки, як нація - будуть наші крони торкатися небес
«Розглядайся навколо, де не будеш, і пиши, я певна, що тоді в сій книжці з'явиться не мало
"poesie". Поезія є всюди, хоч не всякий її бачить...»
3 цими словами мама Олена Пчілка подарувала своїй доньці, письменниці Лесі Українці записничок, в котрий вона писала вірші у подорожах.
А як же вдало підібрані слова! Метафорично можна скласти багато історій по цим словам, кожен може інтерпретувати їх до свого життя, своїх подій.
Трішки про саме вибір цитат для цього проєкту:
• Кожна цитата була виважено обрана після детального вивчення біографії жінки.
Так, аби слова відображали філософію життя цієї людини; та були універсальними для кожного, хто їх читає!
У будь-який момент часу. Надихали та лишали місце для творчості..
- Склад: 20
Дорогі наші покупці. "Галерея Вишиванок" продовжує працювати для вас, але у нашій роботі відбулися деякі вимушені, тимчасові зміни. Вам про це варто знати.
У час війни наше виробництво зменшило свою потужність. Частину виробів, запропонованих на сайті чи інстаграм-сторінці, на жаль, поки що не можемо виготовити. Адже багато наших майстринь, через війну в Україні, тимчасово виїхали за кордон. Крім того, ми зіткнулися з проблемою під час закупівлі матеріалів. У продажі немає багатьох видів тканин і ниток, обмежена кольорова гама цих товарів.
Через ці обставини, просимо вас, перш ніж замовляти вироби на сайті, або ж очікуючи, що термін виконання буде коротким - обговоріть це з нами, аби переконатися, що замовлення буде виконане і вчасно.
Наразі ми можемо запропонувати покупцям те, що уже є в наявності. Також клієнти можуть обговорити з нами можливість виготовлення певного виробу, зателефонувавши нам або у приватних повідомленнях.
Дякуємо, що у складний час війни залишаєтеся з нами і сподіваємося на ваше розуміння. Віримо у швидку перемогу України і що уже незабаром "Галерея Вишиванок" знову запрацює наповну. Переживемо важкі часи разом!